Sertleşme Sorunu Tedavisi Var Mı?

0 13

Sertleşme sorunu ile uğraşanlar ve bu konuda uzmandan yardım almak isteyenler için sertleşme sorunu tedavisi var mı? Sertleşme sorununun ortadan kaldırılması ve en erken şekilde tanısının koyulması oldukça önemlidir. Tedavinin en iyi şekilde uygulanması adına tanının doğru şekilde konması ve buna uygun olarak tedavi yönteminin tercih edilmesi önemlidir. Bu yüzden bu sorunu yaşamakta olan kişiler vakit kaybetmeden hızlı şekilde bir uzmana danışmalıdır.

Bu durumda kişilerin yapması gereken ve asla ihmal etmemesi gereken ilk şeylerden biri uzman desteği almaktır. Bu sayede onlar için ilk olarak tanı yöntemleri daha sonra da bu tanılara göre tedavi yöntemlerini tercih edebilirler. Doktor tarafından uygulanmakta olan tüm tedaviler hastalara göre tercih edilmekte ve bu doğrultuda tedavinin şekli değişiklik göstermektedir. Kişiler bu durumda ilk olarak sertleşme sorunu tanısı nasıl konur? Konusu da bilgi sahibi olmalıdır.

  1. Kan ve İdrar Tetkikleri

Sertleşme sorunu yaşamakta olan kişiler uzmana gittikleri zaman kan ve idrar testlerinin yapılması gerekir. Bu sayede sertleşmenin asıl nedenine inebilmeyi sağlayan testlerin sonucuna göre de kişinin sorununun ciddiyeti ortaya çıkarılmaktadır. Kan sayımı, diyabet ve kolesterol, diyabet hastalıkları ile ilgili olan tetkikler, böbrek, karaciğer gibi organların hemen hepsinin durumu ortaya konmaktadır. Bu durumda kişinin detaylı şekilde tetkikleri yapılmış olur.

  1. Renkli Doppler

Bu test genellikle kan damarlarından oluşan kan akışını analiz etmektedir. Damarlardaki kan akışının tespit edilmesi adına bu test yapılarak daralmaya neden olan etkenler incelenmektedir. Bu sayede sertleşme sorunu tanı yöntemleri de daha açık ve net şekilde ortaya konmuş olmaktadır.

  1. Ultrason

Organların bir görüntüsünün oluşturulması adına yüksek frekanslı olan ses dalgaları kullanılmaktadır. Bu test sayesinde penis  içindeki zayıf kan akışı ve penisin iç yapısındaki bozukluklar gösterilebilmektedir.

  1. Biotesiometri

Bu test uyarılması sonucu olarak ereksiyon sağlamakta olan sinir fonksiyonunun test edilmesi için elektromanyetik kullanılarak yapılmaktadır. Sertleşme sorunu için ne yapılmalı? Konusunda kişilerin tanı için bu tür testleri yaptırmaları gerekmektedir.

  1. NPT Testi

Gece testi olarak da bilinen bu testte penisin etrafına özel bir cihaz yerleştirilmektedir. Bu durumda cihaz uykudayken ereksiyon olup olmadığına bakılmış olur.

Setleşme Sorunu İçin Kullanılan Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

 Kişilere göre ve bireyler arasındaki farka bağlı olarak gelişen ve değişen tedavi yöntemleri vardır. Bu yüzden kişiler herkes için ayrı şekilde kullanılmasının daha uygun olduğu tedavi yöntemlerine uygun olarak hareket etmelidir. Özellikle bu sorun için doktor tarafından tavsiye edilen tedavi yöntemleri her zaman daha şok avantaj sağlamaktadır. Kişiye özel olan tedaviler daha hızlı ve daha kesin sonuçlar vermektedir.

Pek sertleşme sorunu tedavileri nelerdir? Kişilere özel olarak yapılan tedavilerde kullanılmakta olan ilaçlar dahi farklıdır. Çünkü herkesin penisinde yaşadığı bu soruna ancak tam olarak doğru teşhis sayesinde müdahale edilir. Bu da teşhislerin farklılık yaramasıyla tedavi sürecine de etki etmektedir. İlaçlar, enjeksiyonlar, şok dalga içermekte olan cinsel bölge gençleştirici tedaviler, penis protezler, damar ve sinirleri oluşturucu ve tedavi edici yöntemler de aynı şekilde uygulanabilir.

Kişilerin sertleşme sorununa son vermesi ve en iyi şekilde sonuç alması için ilk olarak sorunun kaynağına ve nedenlerine inmekte fayda vardır. Buna ek olarak kişi için oluşturulmakta olan uzmanlar tarafından önerilen tedavinin de eksiksiz ve tam şekilde uygulanması gerekir. Bu amaçla kişilere psikolojik destek verilmesi adına terapilerde uygulanmaktadır. Tüm bunlar göz önüne alınarak sertleşme sorunu tedavisi var mı? konusuna yanıt verilmiş olur. Kişilerin zaman kaybetmeden bir uzmana danışmasında fayda vardır.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.