Mide balonu ile kaç kilo verilir?

0 15

Mide balonu uygulandıktan sonra verilecek kilo şahıstan bireye değişmektedir.

Mide balonu unsur 3 kilo veren kişi olabildiği üzere 25 kilo verende vardır. 10 kilo veren kişi ekseriyetle rastgele bir efor göstermeyip tüm beklentiyi balona bırakan ve balonu erkenden çıkarttıran şahıslardır. Şayet sistemli denetim olup, balon uygulaması ile birlikte diyet, spor ve ilaç üzere tekniklerde bir yahut birkaçını uygulayan bireyler 20 kilo rahatlıkla verebilmektedirler.

Mide balonu ile kaç kilo verilir? Sorusunun karşılığını belirleyen bir faktör de kişinin balon taktırırken ki kilosudur. Balon takılan birey 150 kilo ise 20 kilo vermesi az bile sayılabilirken 80 kilo olan birisi için beklenenin üzerinde bir kilo verme olarak kabul edilebilir.

Mide balonunun mide de kalma süreside çok kıymetlidir. 7-8 aya kadar uzayan müddetlerde balon uygulanan bireylerde doğal olarak daha çok kilo verilebilmektedir.

Balonun cinside kilo vermede kısmen tesirlidir. Yapılan bilimsel çalışmalar sıvılı ve havalı balonlar ortasında kilo verme açısından fark olmadığını belirtmekte iseler de sıvılı balonlar şayet 500 mililitre ile doldurulmuşlarsa hedeflenen kilo kaybına rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Balonun hacmi de kilo verme de tesirlidir. Ham sıvılı hemde havalı balonlar farklı hacimlerde şişirilmektedir. Sıvılı balonlar çoklukla 400-500 mililitre ile şişirilirken, havalı balonlar 500-750 mililitre ile şişirilmektedirler. Balon hacmi ne kadar fazla ise o kadar fazla kilo kaybı sağlayabilmektedir. Lakin; göz önünde bulundurulması gereken bir durum ise hacim ne kadar büyük ise balona bağlı öğürtü şikâyetleri, Reflü şikâyetleri, midede ülser oluşması riski o kadar yüksektir.

Tüm bu etmenlerin başında kişinin balon uygulamasını gerçekçi bir yaklaşımla anlaması ve her şeyi balon ve doktordan beklememesi kıymetlidir. Bu süreç. Tabip, hasta, diyetisyenin birlikte yürüteceği ve güzel bir ahenkle muvaffakiyetin yüksek olacağı bir süreçtir.

Balon mideye takıldıktan sonra birinci günler görülebilen bulantı ve mide ağrısı şikayetlerinin oluşmaması için sıvı besin alı ı önerilmektedir. Bilhassa birinci bir ay beslenmeye dikkat edildiğinde değerli ölçüde kilo verilebilir. Mide balonu ile ekseriyetle verilecek kilonun yarıya yakını birinci bir ayda verilir. Zira tüm kilo verme tekniklerinde görüldüğü üzere organizma son alınan ve ödem nedeniyle oluşan fazla yükü, barsak ve idrar yoluyla atımlarında eşlik etmesi nedeniyle süratle kaybeder. Ama, bu süreç bu türlü devam etmez. Bu periyottan sonra gerçek kilo verme sürecine girilir. Artık yağ dokusu güç muhtaçlığı için kullanılacağı sürece girilir ve bu periyottan sonra yağ dokusu kaybedilerek kilo verilir. İşte bu yağ dokusu kaybı gerçek ve olması gereken kilo kaybıdır. Burada alınan kalorinin bedenin günlük gereksinimini karşılayamaması nedeniyle yağ dokusu güç için kullanılır ve tüm bedenden yağ kaybı olur.

Kaynak: Doktor Sitesi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.