Hatay’da sağlık hizmeti veren bina kalmadı

0 8

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, 20 Şubat’ta Hatay’da meydana gelen 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki sarsıntıların akabinde boşaltılan Hatay Devlet Hastanesi’nin önünde basın açıklaması yaptı.

“HERHANGİ BİR BİNA KALMADI”

Erbay, hastanenin tarım toprağına kurulduğunu belirterek, birinci zelzelede binanın kullanılamaz hale geldiğini söyledi. Erbay, şöyle konuştu:

*Depremin olduğu birinci günden bu yana CHP milletvekilleri olarak Hatay bölgesindeyiz. Vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bilhassa yaşanan ikinci büyük sarsıntıdan sonra artık Hatay’da vatandaşlarımızın sağlık hizmeti alacağı rastgele bir bina kalmadı.

*İşte şu anda gerimde görmüş olduğunuz Hatay Devlet Hastanesi de boşaltılmış durumda. Şu anda oluşturulan sahra çadırlarında beşerler tedavi olmaya çalışıyorlar. Yani sağlık maksadıyla gelinen bir binanın artık sıhhatsiz yapıldığını bu sarsıntıdan sonra gördük.

“İLK SARSINTIDA KULLANILMAZ HALE GELDİ”

*Maalesef ülkeyi 20 yıldır yöneten anlayış tarım topraklarının ortasına bu hastaneyi kurmuş. Birinci zelzelede de bu bina kullanılmaz hale geldi.

*Bu aklın, sarsıntıdan ziyan gören bölgeleri de tekrar ayağa kaldırıp tedavi etmesi, gerçek iş yapması mümkün değildir. (ANKA)

Kaynak: Sözcü
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.